Zdravá pekáreň

Už aj v Košiciach si naši zákazníci môžu kúpiť čerstvý kváskový chlieb a celozrnné pečivo zo surovín v bio kvalite. V obchodoch Biopark v Bratislave a v Žiline ponúkame výrobky z Biopekárne v Dunajskej Lužnej. V Bioparku v Košiciach vo štvrtok 7. novembra 2013 (od 15:00 hod.) do sortimentu zaraďujeme výrobky Zdravej pekárne (Panifitio s.r.o.) pani Zuzany Slovenskej Pásztorovej.

Pani Slovenská sa pre zriadenie vlastnej pekárne rozhodla počas materskej dovolenky. Ako sama hovorí, keďže jej na trhu v Košiciach chýbali kvalitné hotové čerstvé pekárenské a cukrárenské výrobky, “popri dobrých deťoch, s podporou milujúceho manžela a rodiny začala s láskou piecť pre vlastnú potrebu kváskový chlieb a rôzne celozrnné sladké dobroty z čerstvo pomletej múky.” Má svoj domáci mlyn. Jej cieľom je výroba kvalitných produktov z kvalitných surovín bez pridávania umelých aditív. Od tohto týždňa bude v predajni Biopark v Košiciach ponúkať produkty z bio špaldovej múky – špaldový chlieb, špaldovo-ražný chlieb a špaldový mrežovník. Neskôr pribudnú špaldová žemľa, žemľa so slnečnicou, s tekvicovými semienkami, špaldový rožok, makovník, orechovník, škoricovník, celozrnná ciabatta s olivami, a kukuričná bábovka. V budúcom roku plánuje postupne rozširovať aj bezlepkový sortiment. Na svoje si prídu tiež vegáni.

Pani Slovenská si myslí, že “riešiť stravovanie až keď prídu zdravotné problémy je dosť neskoro. Prevencia by mala predchádzať haseniu problémov. Dôležité je začať u detí.” Prvý ochutnávači boli jej deti a manžel. “Keď som zistila, že môj chlieb zožal úspech a uznanie aj u mojich priateľov, záujem a spokojnosť aj mladšej generácie a hlavne detí o celozrnné pečivo ma motivovali viac, až prišla myšlienka ponúknuť moje produkty aj širšej verejnosti, ľudom, ktorým záleží na svojom zdraví a zdraví svojich detí.”

Pani Slovenskú budete môcť osobne stretnúť v Bioparku v košickom Auparku počas ochutnávky pečiva v stredu 13. novembra o 16:00 hod. Spolu s ňou sa tešíme na Vaše reakcie a pripomienky!