Raw Food

V septembri 2013 sme do sortimentu všetkých obchodov Biopark zaradili výborné “živé maškrty” značky Raw Food. Živá alebo surová (RAW) strava v sebe neskrýva nič, čo by sa ešte hýbalo. Nielen vitariáni poznajú pojem “raw food” na označenie potravín, ktoré nie sú tepelne ani chemicky upravované.

Vychádza sa z poznatkov, že tepelná úprava alebo priemyselné spracovanie ničia výživné hodnoty, menia štruktúru molekúl a tie sa potom stávajú nezdravými, často aj toxickými a karcinogénnymi. Za živú stravu sa považuje najmä surové ovocie a zelenina, surové orechy a semienka, rôzne obilniny a klíčky.

V predajniach Biopark nájdete širokú ponuku vyhovujúcu požiadavkám živej stravy – okrem surového bio ovocia a zeleniny, bio orechov a semien, aj výnimočné BIO RAW potraviny značiek Iswari, Dragon Superfoods, Roo’bar, Lovechock, Labooko, Organiqa, a najnovšie aj Raw Food.

Značka Raw Food:

  • Je spoločným projektom slovenskej firmy Biolienka a českej firmy Health Food Production.
  • Symbolizuje zdravé potraviny, ktoré neobsahujú rafinovaný cukor, stužené tuky ani chemické konzervanty.
  • Výrobky sa spracúvajú šetrne, aby zostali zachované všetky zdraviu prospešné látky – sušenie prebieha pri teplote do 42°C.
  • Všetky produkty sú vyrobené s použitím kvalitných surovín, pochádzajúcich z ekologického poľnohospodárstva a majú certifikát BIO.
  • Ponúka prirodzene bezlepkové a bezlaktózové potraviny.
  • S výnimkou ľanových roliek, ktoré obsahujú včelí med, sú všetky výrobky vegánske (neobsahujú žiadne zložky živočíšneho pôvodu).