Výnimočné účinky plodov rakytníka rešetliakovitého poznali Tibeťania a Mongoli už pred stovkami rokov. Aktuálne je táto rastlina centrom pozornosti mnohých výskumov, ktoré potvrdzujú celý rad jej zdravotných prínosov pre ľudský organizmus.

Čistý rakytníkový olej, ktorý sa získava z plodov vzácnej rastliny lisovaním za studena, je vhodný na vnútorné aj vonkajšie použitie: skvele pôsobí na zdravie tráviaceho traktu (pomáha bojovať s tráviacimi a žalúdočnými ťažkosťami, pri žalúdočných vredoch, zápche aj hnačke, pri pálení záhy, odstraňuje zápaly stien žalúdka), pomáha posilňovať imunitný systém, považuje sa za prírodné antibiotikum (pôsobí na zlatého stafylokoka a hemolytického streptokoka), je prostriedkom k zníženiu vysokej hladiny cholesterolu, ktorá spôsobuje kardiovaskulárne ochorenia, pôsobí antisepticky, využíva sa pri liečbe rozličných kožných ťažkostí (akné, ekzémy, suchá pokožka, starnúca pleť, popáleniny, poranenia), preventívne ako slnečná ochrana, obklady zvonka pomáhajú pri hemoroidoch. Skvelé liečivé vlastnosti oleja vyplývajú zo skutočnosti, že antioxidačné látky (vitamín E, vitamín C, karotenoidy, atď.), ktoré obsahuje, navzájom podporujú svoj účinok.

Použitie: Rakytníkový olej je vhodný na vnútorné aj vonkajšie použitie, ktoré je možné kombinovať. Na použitie stačí iba pár kvapiek.

POZOR: Aby sa zachovali jeho vlastnosti, olej je potrebné skladovať v tme. Olej čiastočne kryštalizuje pri teplote 20°C a pri teplote pod 15°C dosahuje pevnú konzistenciu. Môže sa v ňom vyskytovať kal, ktorý je ale prirodzený a nijako neovplyvňuje kvalitu.

Odporúčame: 100% čistý BIO olej z plodov rakytníka značky BioKing http://eshop.biopark.sk/Oleje/Olej-rakytnikovy-z-plodov-50ml

UPOZORNENIE:

V súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách v platnom znení Vám oznamujeme, že údaje a informácie uverejnené na tejto stránke majú iba informačný charakter, nie sú návodom na liečbu a nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Sú prevzaté od výrobcov produktov, z overených zdrojov dostupných na internete a z publikácií o zdravej výžive. Použitie výživových doplnkov konzultujte s lekárom.