Pohánka, pôvodne potravina chudobných, je dnes jednou z najuznávanejších superpotravín na svete a vo veľkej miere sa využíva na prípravu zdravých prirodzene bezlepkových jedál. Vďaka antioxidantom chráni organizmus pred voľnými radikálmi, ale známa je najmä kvôli obsahu vzácneho vitamínu P (rutín). Pohánka pomáha pri krvácaní, posilňuje žily a cievy, imunitu, aj potenciu. Ďalšími superzdravými zložkami našej raňajkovej kaše sú dužina typicky afrického stromu baobab a populárne semienka rastliny šalvia hispánska, tzv. chia semienka, ktoré priam prekypujú nutrične významnými látkami. V kombinácii so štedrou dávkou sezónneho ovocia sa Vám naše pohánkové chia-baobab raňajky postarajú nielen o chutný, ale aj zodpovedný štart do nového dňa. Všetky suroviny na prípravu tohto jedla v BIO kvalite nájdete v obchodoch Biopark (http://biopark.sk/kde-nas-najdete/) a vybrané aj v našom internetovom obchode (http://eshop.biopark.sk).

Kaša z RAW pohánky s chia semienkami a baobabom
BEZ LEPKU, BEZ LAKTÓZY, VEGÁNSKE

Ingrediencie:
1 šálka surovej pohánky
½ šálky rastlinného mlieka (mandľové / ryžovo-kokosové…)
1 PL chia semienok
½ ČL vanilky
2 PL tekutého sladidla (agávový sirup / javorový sirup / ryžový sirup / datlový sirup / sirup z topinambura so zázvorom)
½ ČL mletej škorice
1 PL prášku baobab
½ ČL mletého zázvoru
mak a orechy na posypanie (nemusí byť)
Podávame s čerstvým, prípadne aj sušeným ovocím – podľa sezóny.

Postup:
1. Pohánku na noc odložíme do misky s vlažnou vodou.
2. Ráno pohánku starostlivo prepláchneme, vložíme do mixéra spolu s ďalšími ingredienciami a rozmixujeme na kašu.
3. Podávame so štedrou dávkou sezónneho ovocia (napríklad jablká a sušené slivky v zime, jahody a čučoriedky v lete) a môžeme posypať aj makom a orechami.
Prajeme dobrú chuť!

*** Biopark je slovenská sieť BIOobchodov, ktorých sortiment tvoria BIOpotraviny, prírodné výživové doplnky, BIOkozmetika a hygiena, EKOlogické čistiace prostriedky, a knihy. Vo vybraných prevádzkach je naša ponuka rozšírená aj o ZDRAVÉ deli. Našimi zásadami sú nakupovať zodpovedne voči zdraviu, férovo voči farmárom a výrobcom, a ohľaduplne voči našej planéte a budúcim generáciám. Tešíme sa, že máme uvedomelých zákazníkov!
Sledujte nás na Facebooku: https://www.facebook.com/Biopark.sk
Sledujte nás na Instagrame: @bioparksk
Hashtag: #bioparksk