Novinka od Nordic Foodie: My Friend Petra

Výrobca zdravého BIO snacku nielen pre bábätká, Nordic Foodie, nedávno predstavil zaujímavú novinku: My Friend Petra je mrazom sušený snack z banánov, jablka a jahôd alebo čučoriedok, ktorý obsahuje výhradne prvotriedne BIO ovocie. Nájdete ho vo všetkých obchodoch Biopark (http://biopark.sk/kde-nas-najdete/).

O Nordic Foodie / My Friend Petra

Zakladateľkou značiek Nordic Foodie a My Friend Petra je Petra Petö, ktorá sa prostredníctvom nich snaží zjednotiť škandinávsku čistotu a vysokú kvalitu s gurmánskou láskou k dobrému jedlu a dobrej chuti, do zdravých produktov. Ako sama hovorí: “Myšlienka na Nordic Foodie vznikla, keď niekoľko mojich blízkych priateľov malo deti. Videla som ako náročné bolo pre nich nájsť dobrý snack pre detičky, aby boli spokojné aj deti, aj rodičia. Preto som rozhodla vytvoriť čistý a jednoduchý pokrm pre deti, ktorý je zdravý a chutí dobre.” Petra cestovala po Európe a všade sa pýtala mamičiek, čo hľadajú v dobrom snacku resp. aký by mal dobrý pokrm byť a čo by mal obsahovať. Odvtedy spolupracuje s rodičmi a ich deťmi v mnohých krajinách tak, aby boli recepty perfektné a vyhovovali detským chúťkam, ale i predstavám rodičov.

Presvedčil ju spôsob šetrného spracovania potravín formou sušenia mrazom (lyofilizácia), ktorý vynašli už peruánsky Inkovia. Zabalené mrazom sušené jedlo si totiž zachováva maximálny obsah vitamínov, minerálov a vlákniny (ktoré by boli zničené inými konvenčnými spôsobmi sušenia), eliminuje vznik plesne, zachováva arómu, chuť a farby, a umožňuje uskladnenie pri izbovej teplote, takže jedlo je stále pripravené zobrať si ho a jesť kdekoľvek a kedykoľvek.

V Bioparku ponúkame tieto produkty značiek Nordic Foodie a My Friend Petra:

 • Nordic Foodie – BIO hviezdičky Crunchy cvikla
  http://eshop.biopark.sk/pre-deti/hviezdicky-crunchy-cvikla-20g

 • Nordic Foodie – BIO hviezdičky Crunchy špenát
  http://eshop.biopark.sk/nordic-foodie/hviezdicky-crunchy-spenat-20g
  a aktuálne v našich kamenných prevádzkach už aj

 • My Friend Petra – Ingrid’s Sweet Treat – čučoriedkové – viď titulná fotografia
 • My Friend Petra – Anders’ Sweet Treat – jahodové – viď titulná fotografia
 • *** Biopark je slovenská sieť BIOobchodov, ktorých sortiment tvoria BIOpotraviny, prírodné výživové doplnky, BIOkozmetika a hygiena, EKOlogické čistiace prostriedky, a knihy. Vo vybraných prevádzkach je naša ponuka rozšírená aj o ZDRAVÉ deli. Našimi zásadami sú nakupovať zodpovedne voči zdraviu, férovo voči farmárom a výrobcom, a ohľaduplne voči našej planéte a budúcim generáciám. Tešíme sa, že máme uvedomelých zákazníkov!
  Sledujte nás na Facebooku: https://www.facebook.com/Biopark.sk
  Sledujte nás na Instagrame: @bioparksk
  Hashtag: #bioparksk