Nová BIOkozmetika

Biokozmetika v Bioparku sa nedávno rozrástla o značku Eliah Sahil, ktorá ponúka produkty kvalitnej a čisto prírodnej starostlivosti o telo a vlasy. Aktuálne je v sortimente všetkých obchodov Biopark osem rastlinných olejov Eliah Sahil a tiež suchý šampón Eliah Sahil pre objem a lesk vlasov.

Značku Eliah Sahil Beauty založil v Rakúsku v roku 2008 Silvio Perpmer (zakladateľ a CEO značky Planet Pure, ktorá ponúka jedinečné ekologické čistiace prostriedky). Inšpirovaný čistotou a nevinnosťou svojho syna (ktorý sa volá Eliah) sa Silvio rozhodol založiť kozmetickú značku, ktorá by zosobňovala pre neho nesmierne dôležité hodnoty ako sú rodina, autentickosť a čistota.

Rastlinné oleje značky Eliah Sahil sú panenské, za studena lisované oleje a suché šampóny sú čistou zmesou pomletých sušených rastlín a byliniek namiešaných podľa osvedčených ajurvédskych receptúr. Produkty obsahujú 100%nú koncentráciu čistých prírodných výťažkov v BIO kvalite, sú 100%ne VEGÁNske, bezlepkové, nie sú testované na zvieratách. Neobsahujú žiadne parabény, pesticídy, petroleum/ropu a ropné deriváty, propylén glykoly, ftaláty, sulfáty, silikóny, PEG deriváty, GMO, TEA, DEA, umelé farbivá a syntetické arómy/parfémy. Praktické obaly, v ktorých sa kozmetika predáva, sú recyklovateľné a potlačené ekologickým sójovým atramentom. Kozmetika značky Eliah Sahil Beauty s nadštandardne vysokou koncentráciou vitamínov, minerálov, antioxidantov a iných užitočných látok, ktoré sú v nej zachované vďaka šetrnému spracovaniu, poskytuje pokožke a vlasom maximálnu mieru výživy.

Biopark aktuálne ponúka nasledujúce výrobky Eliah Sahil:

  • BIO argánový olej: Argánový olej, tiež známy ako “marocké zlato”, je jeden z najvzácnejších a najvýživnejších olejov na svete. Je bohatý na vitamín E, fytosteroly a esenciálne mastné kyseliny, ktoré pomáhajú odstrániť vrásky a jemné ryhy. Zlepšuje celkovú hydratáciu a pružnosť pokožky, čím dochádza k jej spevneniu a zjemneniu. V starostlivosti o vlasy pôsobí hydratačne, dopĺňa živiny a pomáha v boji proti lámaniu vlasov.
  • BIO baobabový olej: Výnimočný baobabový olej z Afriky je veľmi výživný, hydratačný a pôsobí zjemňujúco na pokožku. Vysoký obsah vitamínov pomáha obnove bunkových membrán. Dodáva živiny suchej a vyčerpanej pokožke a ako masážny olej napomáha odstrániť celkovú únavu tela.
  • BIO kokosovo-olivový olej: Kokosový olej sa ľahko vstrebáva a veľmi dobre hydratuje pokožku. Pokožka je vďaka nemu hladšia, mäkkšia, zdravšia a vyzerá mladšie. Extrakt z olivového oleja udržuje vlhkosť v pokožke a vytvára dýchateľný povrch, ktorý zabraňuje dehydratácii pokožky. Olivy sa po stáročia využívali na ošetrovanie vlasov – pomáhajú opraviť rozdvojené končeky a robia vlasy lesklými, hodvábnymi a jemnými.
  • BIO jojobový olej: “Tekutý vosk” jojobových kríkov poskytuje optimálnu výživu pre pokožku aj vlasy. Štruktúra jojobového oleja sa podobá na našu vlastnú pokožku a tento olej je považovaný za najefektívnejší prírodný zvlhčovač. Preniká ľahko do pokožky, má protizápalový účinok a môže byť použitý na liečbu akné. Podporuje rast vlasov, zlepšuje celkové zdravie vlasov a vlasovej pokožky.
  • BIO jojobovo-ružový olej: Kombinácia hydratačných a protizápalových účinkov jojobového oleja (viď. vyššie) s jemnou vôňou ružového oleja pre zlepšenie vašich zmyslov, pleťovej aj vlasovej starostlivosti. Hydratuje a ozdravuje pokožku tela, zlepšuje zdravie a štruktúru vlasov.
  • BIO mandľový olej: Čistý mandľový olej je ideálny na jemné natieranie, je vhodný na masáže, poskytuje ochranu jemnej detskej pokožke. Hydratuje, vyživuje, ľahko sa vstrebáva. Zanecháva jemnú a hebkú pokožku bez pocitu mastnoty. Je bohatý na esenciálne mastné kyseliny, vitamín A, B1, B2, B6 a E.
  • BIO mandľovo-santalový olej: Hydratuje, vyživuje, ľahko sa vstrebáva. Zanecháva jemnú a hebkú pokožku bez pocitu mastnoty. Je bohatý na esenciálne mastné kyseliny, vitamín A, B1, B2, B6 a E. Santalové drevo je vynikajúce v boji proti stárnutiu pokožky – pôsobí hydratačne a zvlhčujúco. Vôňa santalového dreva je obľúbenou súčasťou kozmetiky pre pánov.
  • BIO moringový olej: Za studena lisované oleje Moringa, Argán a Baobab patria medzi najvzácnejšie a najvyživujúcejšie oleje na svete. Eliah Sahil ich pre Vás spojil do jedného oleja, ktorý je výrazne účinný v boji proti stárnutiu. Zabezpečuje hĺbkovú hydratáciu, udržuje dobrý stav pokožky a podporuje tvorbu bunkových membrán. Je vhodný aj na starostlivosť o vlasy.
  • Suchý šampón pre objem a lesk vlasov: Účinná kombinácia rastlinných zložiek vyživuje a dodáva silu vlasovým korienkom. Vaše vlasy budú vďaka nemu jemné a lesklé ako hodváb. Tento šampón v praktickom balení (oceníte napríklad pri cestovaní) neobsahuje vodu, syntetické plnidlá a emulgátory, tenzidy, konzervanty ani alkohol. Nekazí sa, nemnožia sa v ňom baktérie a pliesne. Nie je testovaný na zvieratách.

Kozmetiku Eliah Sahil Beauty nájdete okrem všetkých kamenných predajní Biopark aj v našom e-shope.