Zdravé letné osvieženie v podobe malinovo-citrónového “krémového” smoothie si môžete vyčariť za pár minút. Náš recept obsahuje aj RAW prášok z červeného banánu pre zvýšenú dávku prirodzeného betakaroténu a krajšiu pleť nielen počas slnečných mesiacov. Všetky suroviny na prípravu tohto nápoja v BIO kvalite nájdete v kamenných obchodoch Biopark (http://biopark.sk/kde-nas-najdete/) a vybrané aj v našom internetovom obchode: http://eshop.biopark.sk.

Malinovo-citrónové “krémové” smoothie
BEZLEPKOVÉ, BEZ LAKTÓZY, VEGÁNSKE
Ingrediencie:
1 šálka kokosovej vody
1 šálka čerstvých alebo mrazených malín (alebo ½ až ¾ šálky sušených malín)
½ šálky kešu orieškov
2 ČL prášku maca alebo baobab
2 ČL prášku z červeného banánu
½ čerstvého alebo mrazeného banánu
3 PL čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy
1 PL javorového sirupu alebo iného sladidla podľa chuti (ak použijete viac sušených malín, sirup môžete vynechať)
½ ČL vanilky
½ ČL citrónovej kôry
štipka Himalájskej soli
ľad podľa vlastných preferencií – množstvo je potrebné prispôsobiť pomeru mrazených surovín (ak máte iba čerstvé a sušené ovocie, na smoothie použite približne 1 šálku ľadu)

Postup:
Kešu namočíme do vody so štipkou soli na minimálne 2 hodiny. Prepláchneme a dáme do mixéra spolu so všetkými ďalšími ingredienciami. Rozmixujeme a môžeme podávať.

*** Biopark je slovenská sieť deviatich BIOobchodov, ktorých sortiment tvoria BIOpotraviny, prírodné výživové doplnky, BIOkozmetika a hygiena, EKOlogické čistiace prostriedky, a knihy. V troch bratislavských prevádzkach je naša ponuka rozšírená aj o ZDRAVÉ deli. Našimi zásadami sú nakupovať zodpovedne voči zdraviu, férovo voči farmárom a výrobcom, a ohľaduplne voči našej planéte a budúcim generáciám. Tešíme sa, že máme uvedomelých zákazníkov!
Sledujte nás na Facebooku: https://www.facebook.com/Biopark.sk
Sledujte nás na Instagrame: @bioparksk
Hashtag: #bioparksk