Kokosoví snehuliaci

“Obrázky na zjedenie”, ktorými je tentokrát bezlepkový, bezlaktózový, vegánsky dezert pre deti vo forme kokosových snehuliakov, sa dajú pripraviť veľmi rýchlo a jednoducho. Výrobu kokosových guličiek rozhodne zvládnu aj malé detské rúčky. Všetky suroviny (samozrejme v BIO kvalite) na prípravu podľa tohto receptu nájdete v obchodoch Biopark (http://biopark.sk/kde-nas-najdete/).

Potrebujete:
1 plechovku (400ml) kokosového mlieka
3 PL agávového sirupu
80 g strúhaného kokosu
100 g mandľovej múky
strúhaný kokos na obalenie
sušené slivky na oči a gombíky
goji na “mrkvový” nos

Postup:
Plechovku kokosového mlieka najskôr necháme niekoľko hodín v chladničke. Potom z nej do pohára odlejeme tekutú časť, ktorú si necháme na iné použitie. Stuhnutú časť mlieka vo veľkej mise zmiešame ručne s ostatnými ingredienciami. Z “cesta” vytvoríme guličky troch veľkostí, ktoré dáme na chvíľu do chladničky. Zatiaľ si zo sliviek pripravíme malé gombíky a oči pre snehuliakov. Z guličiek potom vytvoríme snehuliakov, ktorým okrem slivkových očí a gombíkov pridáme aj goji nos. Prajeme veľa spoločnej zábavy!

Ďalšie chutné a zdravé “Obrázky na zjedenie” pre Vaše ratolesti nájdete na našej facebookovej stránke: https://www.facebook.com/Biopark.sk

*** Biopark je sieť BIOobchodov, ktorých sortiment tvoria BIOpotraviny, prírodné výživové doplnky, BIOkozmetika a hygiena, EKOlogické čistiace prostriedky, a knihy. V troch bratislavských prevádzkach je naša ponuka rozšírená aj o ZDRAVÉ deli. Našimi zásadami sú nakupovať zodpovedne voči zdraviu, férovo voči farmárom a výrobcom, a ohľaduplne voči našej planéte a budúcim generáciám. Tešíme sa, že máme uvedomelých zákazníkov!