Káva KAFFA

Všetkým, ktorí deň radi začínajú so šálkou dobrej voňavej kávy, odporúčame túto unikátnu divorastúcu kávu z pralesa Bonga v Etiópii. Nájdete ju vo všetkých prevádzkach Biopark (http://biopark.sk/kde-nas-najdete/) a v našom e-shope (http://eshop.biopark.sk).

Káva Kaffa je 100%ná arabica pochádzajúca z provincie Kaffa v juhozápadnej Etiópii, ktorá sa považuje za “rodisko” kávy – podľa nej vznikol samotný názov “káva” (nem. Kaffee, angl. coffee). Vzácna divorastúca káva sa v pralese Bonga zbiera ručne a spracúva sa veľmi šetrne – suší sa tradičným spôsobom na slnku a následne sa zbavuje šupiek – vďaka čomu si uchováva jedinečnú arómu.

Káva Kaffa je certifikovaný produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva (BIO) a pri jej vykupovaní sa dodržiavajú princípy spravodlivého obchodu (má certifikát Naturland Fair), t.z. miestni farmári za ňu dostávajú férovú cenu a nákupnú garanciu, čo ich motivuje k trvalo udržateľnému hospodáreniu v dažďovom pralese.

Pre kávových fajnšmekrov ešte dodáme, že je to 100%ná arabica s výnimočnou intenzívnou chuťou, ktorej sa nevyrovná žiadna káva pestovaná na plantážach (vzácnosť – 5, kyslosť – 2, telo – 4).

V Bioparku si okrem kávy Kaffa v rôznych verziách (espresso, medium, mild, zrnková aj mletá), môžete kúpiť aj BIO zelenú kávu (s kofeínom aj bez kofeínu), instantnú BIO kávu, a tiež celozrnnú kávovinu:
http://eshop.biopark.sk/potraviny/kava

*** Biopark je slovenská sieť deviatich BIOobchodov, ktorých sortiment tvoria BIOpotraviny, prírodné výživové doplnky, BIOkozmetika a hygiena, EKOlogické čistiace prostriedky, a knihy. V troch bratislavských prevádzkach je naša ponuka rozšírená aj o ZDRAVÉ deli. Našimi zásadami sú nakupovať zodpovedne voči zdraviu, férovo voči farmárom a výrobcom, a ohľaduplne voči našej planéte a budúcim generáciám. Tešíme sa, že máme uvedomelých zákazníkov!
Sledujte nás na Facebooku: https://www.facebook.com/Biopark.sk  
Sledujte nás na Instagrame: @bioparksk
Hashtag: #bioparkSK