Chalva Sunita

Veľmi nenápadná sezamová hmota “chalva” je obľúbenou cukrovinkou v mnohých častiach sveta. Názov halva/chalva pochádza z arabského slovak “hulw” – sladké a prvé zmienky o nej siahajú až do staroveku. Od 15. storočia sa chalva často spomínala ako súčasť jedálnička počas slávností a svadieb v Otomanskej ríši. Odvtedy sa udomácnila ako tradičná sladká pochutina v Indii, na Balkáne, v Grécku, Turecku i na Blízkom Východe. Keďže sezamovým semienkam, z ktorých je chalva vyrobená, sa pripisujú mnohé zdravotné benefity, jej občasná konzumácia sa odporúča ako rozumnejšia náhrada nezdravých sladkostí, najmä ľuďom alergickým na laktózu a lepok.

“Sunita Halva” je vyrobená z kvalitných BIO surovín podľa tradičnej receptúry v strednom Grécku. Značka Sunita sa formuje na trhu už od roku 1977. Ponúka kvalitu nielen pre zákazníkov, ale aj nadštandardné pracovné podmienky zamestnancom.

V obchodoch Biopark aj v našom e-shope http://eshop.biopark.sk/Sunita
nájdete aktuálne chalvu v týchto verziách:

 • Klasická medová: sezam mletý* 52%, med* 48%
  *z kontrolovaného ekologického hospodárstva (BIO)

 • VEGÁNska verzia – Hrozienka a hroznová šťava: sezam mletý* 48%, hroznová šťava z koncentrátu* 42%, hrozienka sultánky* 10%
  *z kontrolovaného ekologického hospodárstva (BIO)

 • Med a mandle: sezam mletý* 44%, med* 41%, mandle* 15%
  *z kontrolovaného ekologického hospodárstva (BIO)

 • Horká čokoláda: sezam mletý* 42%, med* 39%, kakaová hmota* 12%, kakaový prášok* 7%
  *z kontrolovaného ekologického hospodárstva (BIO)

  http://biopark.sk/kde-nas-najdete/

  *** Biopark je sieť BIOobchodov, ktorých sortiment tvoria BIOpotraviny, prírodné výživové doplnky, BIOkozmetika a hygiena, EKOlogické čistiace prostriedky, a knihy. V troch bratislavských prevádzkach je naša ponuka rozšírená aj o ZDRAVÉ deli. Našimi zásadami sú nakupovať zodpovedne voči zdraviu, férovo voči farmárom a výrobcom, a ohľaduplne voči našej planéte a budúcim generáciám. Tešíme sa, že máme uvedomelých zákazníkov!

  Sledujte nás na Facebooku: https://www.facebook.com/Biopark.sk