Olej získaný lisovaním orieškov borovice Pinus Sibirica sa v tradičnej ruskej medicíne využíval ako “liek na 100 chorôb” už od staroveku.

Ruskí liečitelia označujú cédrový olej za bojovníka proti prechladnutiu a chrípke, žalúdočným vredom, rôznym alergickým ochoreniam, na zlepšenie činnosti srdcovo-cievneho i nervového systému, proti kožným problémom. Aktuálne výskumy naznačujú, že olej pomáha aj pri chronickom únavovom syndróme, podieľa sa na zlepšení celkovej výkonnosti a obranyschopnosti organizmu. Cédrové oriešky sú štedrý zdroj bielkovín, početne zastúpené sú v cédrovom oleji hodnotné nenasýtené mastné kyseliny, vitamín E (až päťkrát viac ako v olivovom oleji a trikrát viac ako v kokosovom), vitamín D a vitamíny skupiny B, olej je bohatý aj na minerály a stopové prvky (draslík, vápnik, horčík, železo, mangán, zinok, kremík). Je vhodný aj na vonkajšie použitie – pomáha napríklad pri popáleninách, kožných chorobách, lupinách i vypadávaní vlasov. Pokožke dodáva pevnosť a pružnosť, vyhovuje aj mastnej pleti.

Použitie: Ako pleťový olej, pri masážach, v kozmetike i ako odporúčaný doplnok výživy. Pri vnútornom použití sa odporúča po dobu 40 – 60 dní 1 čajová lyžička denne na zvýšenie telesnej i duševnej výkonnosti organizmu.

POZOR: Pri užívaní sa neodporúča používať kovová lyžička, resp. olej sa nemá dostať do kontaktu s kovom, aby sa v ňom zachovali všetky cenné látky. Po otvorení olej uchovávajte v chladničke.

Odporúčame: BIO cédrový olej značky BioKing, ktorý je lisovaný mimoriadne šetrným spôsobom pri nízkej teplote (za studena lisovaný olej), aby sa v ňom zachovalo čo najviac živín. Má jemný živicový nádych, výborné zloženie a pestrú škálu použitia http://eshop.biopark.sk/Olej-cedrovy-100ml

UPOZORNENIE:

V súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách v platnom znení Vám oznamujeme, že údaje a informácie uverejnené na tejto stránke majú iba informačný charakter, nie sú návodom na liečbu a nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Sú prevzaté od výrobcov produktov, z overených zdrojov dostupných na internete a z publikácií o zdravej výžive. Použitie výživových doplnkov konzultujte s lekárom.