BIO olej z pšeničných klíčkov

Nádherný zlatistý tón pleti a prirodzenú ochranu pred slnečným žiarením s príjemnou vôňou žatvy môžete mať vďaka oleju z pšeničných klíčkov značky Dr.Feelgood. Okrem rôznych kozmetických benefitov ho môžete využiť aj v studenej kuchyni alebo aj ako podporný prostriedok pri liečbe migrény, poruchách nervovej sústavy, zápaloch kĺbov či neplodnosti. Vo všetkých obchodoch Biopark si ho môžete kúpiť do konca júla s akciovou zľavou: http://biopark.sk/kde-nas-najdete/

Slovenská značka Dr. Feelgood spája nové poznatky o účinkoch liečivých rastlín s tradičnými / historickými skúsenosťami. Všetky jednodruhové oleje sú vyrobené len z plodov jednej konkrétnej rastliny, a to lisovaním za studena (RAW kvalita). Nie sú to teda – s výnimkou kvalitných macerátov – zmesi, do ktorých by boli pridávané lacnejšie oleje. Pri dodržaní vysokej kvality surovín a spracovania však značka Dr. Feelgood ponúka zákazníkom BIO rastlinné oleje za prijateľnú cenu. Oleje značky Dr. Feelgood v ponuke obchodov Biopark neobsahujú žiadne živočíšne produkty a vyhovujú teda aj VEGÁNskemu životnému štýlu. Na rozdiel od chemicky rafinovaných olejov (ktoré sa lisujú pomocou chemických rozpúšťadiel, čím sa zvyšuje množstvo získaného oleja a znižuje jeho cena na úkor kvality), sú všetky oleje v našej ponuke získavané šetrným lisovaním zo surovín z ekologického poľnohospodárstva (BIO certifikácia), bez pridania syntetických a konzervačných látok.

Olej z pšeničných klíčkov obsahuje vysoký podiel esenciálnych mastných kyselín (50-70%), vitamíny skupiny B (aj kyselinu listovú), E, K, bielkoviny, fosfor, horčík a železo. Vďaka týmto látkam a prírodnému koenzýmu Q10 je tento olej v poslednej dobe stále viac cenený:

 • Vynikajúco pôsobí na vyhladenie vrások, nechá zmiznúť pigmentové škvrny a zjemňuje pleť.
 • Vyživuje vlasy – zvnútra aj ako maska.
 • Je výborný na opaľovanie – má ochranný faktor SPF 20.
 • Má chuť prepusteného masla a veľmi široké uplatnenie v studenej kuchyni.
 • Je prospešný pri poruchách nervovej sústavy (únava, depresie, stres, nervozita…).
 • Pôsobí aj proti migrénam (potierajú sa spánky).
 • Zlepšuje stav pri zápaloch kĺbov – znižuje hladinu kyseliny močovej v kĺboch (natrie sa na boľavé kĺby a prekryje sa teplým zábalom a igelitom).
 • Pomáha pri neplodnosti (mužov aj žien), ktorá je spôsobená poruchou tvorby zárodočných buniek. Môže podporovať tvorbu spermií a ovuláciu, aj zdravý vývoj plodu.
 • Svojim antioxidačným pôsobením zastavuje degeneratívne bunkové procesy (starnutie).
 • Olej z pšeničných klíčkov značky Dr. Feelgood si môžete kúpiť aj v našom e-shope:
  http://eshop.biopark.sk/rastilnne-oleje/olej-z-psenicnych-klickov-100ml

  *** Biopark je slovenská sieť deviatich BIOobchodov, ktorých sortiment tvoria BIOpotraviny, prírodné výživové doplnky, BIOkozmetika a hygiena, EKOlogické čistiace prostriedky, a knihy. Vo vybraných prevádzkach je naša ponuka rozšírená aj o ZDRAVÉ deli. Našimi zásadami sú nakupovať zodpovedne voči zdraviu, férovo voči farmárom a výrobcom, a ohľaduplne voči našej planéte a budúcim generáciám. Tešíme sa, že máme uvedomelých zákazníkov!
  Sledujte nás na Facebooku: https://www.facebook.com/Biopark.sk
  Sledujte nás na Instagrame: @bioparksk
  Hashtag: #bioparksk