Tradičné dezerty zdravo a chutne

Tina Zlatoš Turnerová prepracovala tradičné recepty, ktoré zozbierala jej teta Gitka, tak aby si zachovali výbornú chuť a poctivé suroviny, ale aby zároveň vyhovovali aj požiadavkám zdravej modernej stravy. Preto sú recepty obohatené o ingrediencie, ktoré dodávajú, v súlade s najnovšími poznatkami o zdravej výžive, dezertom vyššiu nutričnú hodnotu.

Kniha “Tradičné dezerty zdravo a chutne” obsahuje 50 receptov. Každý je doplnený fotografiou a zahŕňa informáciu o nutričných hodnotách. Niektoré recepty sú v upravenej podobe vhodné pre diabetikov či alergikov. V knihe nájdete aj zaujímavé komentáre Vlada Zlatoša, odborníka na optimálnu výživu a manžela Tiny Zlatoš Turnerovej. Vo väčšine dezertov je klasická múka nahradená špaldovou, prípadne obohatená kokosovou či mandľovou múkou. Ako sladidlo sa využíva stévia, med a kokosový cukor. Zdravé tuky reprezentuje najmä kokosový olej a kvalitné maslo. Tradičnými ingredienciami, ktoré sú v receptoch ponechané, sú orechy, džemy, kvasnice, plnotučné mliečne potraviny i čerstvé ovocie. Všetky suroviny na prípravu dezertov podľa tejto knihy nájdete v BIO kvalite v obchodoch Biopark (http://biopark.sk/kde-nas-najdete/) a vybrané aj v našom e-shope (http://eshop.biopark.sk).

Tina Zlatoš Turnerová je odborníčka na optimálnu životosprávu a so svojím manželom Vladom Zlatošom už viac ako 15 rokov pôsobí v oblasti zdravia a športu. Dohliadajú na správnu životosprávu slovenských olympionikov, špičkových športovcov, svojím blogom motivujú desaťtisíce ľudí zo Slovenska a z Česka. Je autorkou a spoluautorkou niekoľkých knižných publikácii z oblasti športu, zdravia, ale aj umenia (porekadlá, básne, maľba, fotografia). Fotografovaniu sa venuje od roku 2001, na konte má niekoľko autorských výstav v rámci Slovenska. Okrem toho je reprezentantkou Slovenska v plážovom volejbale a trénerkou vlastnej beachvolejbalovej akadémie.

Prečo sa rozhodla napísať knihu “Tradičné dezerty zdravo a chutne”? “Láska k rodine, k tradícii, ale zároveň aj túžba po zdraví a vitalite – to sú hlavné piliere, ktoré ma viedli k zostaveniu tejto knihy receptov. Výrazne ma k tomu motivovala teta Gita, fenomén maminej rodiny Zágorovcov. Pečenie koláčov bolo a stále je rodinnou tradíciou, jedinečná chuť a autentické ingrediencie vždy symbolizovali príchod sviatkov alebo rodinných osláv. S meniacim sa spôsobom života prichádzajú aj nové požiadavky na výživu. Každý z nás túži byť zdravý, mať denne dostatok energie, aby bol schopný naplniť svoj životný potenciál. Odovzdať ľuďom tieto hodnoty je pre mňa posolstvo, ktoré by malo prispieť k lepšej kvalite zdravia a tým aj k lepšej spoločnosti. Snom každého z nás je predsa zmeniť tento svet k lepšiemu.”

Knihu si môžete kúpiť vo všetkých prevádzkach Biopark aj v našom e-shope: http://eshop.biopark.sk/knihy/tradicne-dezerty-zdravo-a-chutne

*** Biopark je sieť BIOobchodov, ktorých sortiment tvoria BIOpotraviny, prírodné výživové doplnky, BIOkozmetika a hygiena, EKOlogické čistiace prostriedky, a knihy. V troch bratislavských prevádzkach je naša ponuka rozšírená aj o ZDRAVÉ deli. Našimi zásadami sú nakupovať zodpovedne voči zdraviu, férovo voči farmárom a výrobcom, a ohľaduplne voči našej planéte a budúcim generáciám. Tešíme sa, že máme uvedomelých zákazníkov!

Sledujte nás na Facebooku: https://www.facebook.com/Biopark.sk

Sledujte nás na Instagrame: https://instagram.com/bioparksk/