Stopercentný olej lisovaný z tekvicových jadierok sa už po stáročia v strednej Európe spájal okrem kulinárskeho využitia aj s liečbou a prirodzenou prevenciou viacerých ochorení.

Užíva sa pri problémoch močového mechúra a prostaty, obličiek, zvýšených hodnotách „zlého“ cholesterolu v krvi, artérioskleróze a rôznych srdcovo-cievnych ochoreniach, nespavosti, kŕčoch, ako prevencia rakoviny čriev, proti vypadávaniu vlasov a lámavosti nechtov, na zlepšenie kvality pokožky. Jeho konzumácia je vhodná aj pri vysokom krvnom tlaku. Obsahuje drahocenný vitamín E a okrem toho aj mnoho stopových prvkov ako draslík, fosfor, vápnik, železo, meď a zinok. Zaujímavý je podiel selénu, ktorý posilňuje srdce, ale aj pamäť, zvyšuje koncentráciu. Tekvicový olej má veľmi dobré antioxidačné účinky, je ľahko stráviteľný, neobsahuje cholesterol, je vhodný aj pre deti a tehotné ženy.

Použitie: Tekvicový olej sa používa najmä na čerstvé šaláty a do studenej kuchyne (nátierky, dressingy, omáčky), na dekoráciu a dochutenie varených pokrmov. Odporúčame ozdobiť ho niekoľkými zrniečkami himalájskej soli a namáčať si v ňom kúsky čerstvého chleba.

POZOR: Tekvicový olej má nízky bod dymu a preto sa nesmie zohrievať, ani používať na vyprážanie či pečenie. Po otvorení ho uchovávajte v chladničke.

Odporúčame:

UPOZORNENIE:

V súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách v platnom znení Vám oznamujeme, že údaje a informácie uverejnené na tejto stránke majú iba informačný charakter, nie sú návodom na liečbu a nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Sú prevzaté od výrobcov produktov, z overených zdrojov dostupných na internete a z publikácií o zdravej výžive. Použitie výživových doplnkov konzultujte s lekárom.