Sladký zdravý Valentín

Do 14. februára si vo všetkých deviatich obchodoch Biopark môžete kúpiť kokosový cukor, surové kakao a drvené kakaové bôby značky Surovital v najlepšej BIO kvalite so špeciálnou valentínskou 20%nou zľavou.

Kokosový cukor Kokosový cukor je prírodným sladidlom, ktoré sa získava zo šťavy kokosovej palmy. Po získaní šťavy je kokosová palma produktívna ešte ďalších zhruba 20 rokov, je užitočná pre pôdu a poskytuje viac cukru na hektár ako v prípade trstinového cukru, preto je kokosový cukor považovaný za najekologickejší cukor na svete. Keďže má veľmi nízky glykemický index (G35), je vhodný aj pre diabetikov a všetkých, ktorí sa starajú o svoju štíhlu líniu. Výborne sa hodí na sladenie koláčov, dezertov či kávy.

Surové kakao a drvené kakaové bôby História kakaa siaha do prastarých čias Májov a Aztékov. Počas obradov a náboženských sviatkov konzumovali ohromujúci nápoj nazývaný “chocolati”. Prášok zo surového (nepraženého) kakaového zrna je najjednoduchší spôsob ako objaviť čaro čokolády. Podobne ako surové drvené kakaové bôby obsahuje surové kakao množstvo výživných látok a radí sa k tzv. superfoods. Kakaový prášok je dokonalý ako nápoj, prísada do kokteilov, koláčov a dezertov. Drvené kakaové bôby sa hodia do rôznych sladkých dezertov, do ovocných šalátov, raňajkových ovsených vločiek či müsli. Surové kakao aj drvené kakaové bôby značky Surovital pochádzajú z najvznešenejšej odrody kakaovníka – “criollo”.

http://biopark.sk/kde-nas-najdete/