PLANET PURE

V najbližších dvoch týždňoch (do konca augusta 2014) si vo všetkých prevádzkach Biopark môžete kúpiť kvalitné BIO pracie a čistiace prostriedky s akciovou 20%-nou zľavou. Kúpou výrobkov značky Planet Pure podporujete produkciu, ktorá je založená na najvyšších etických a ekologických princípoch.

Pre výrobky Planet Pure sú charakteristické:

100%ne rastlinný pôvod

Ingrediencie tvoria iba udržateľné komponenty ako čajový saponín, pracie orechy alebo iné rastliny namiesto bežne používaných chemických zložiek, ktoré pochádzajú z ropy alebo palmového oleja. Aktívne pracie/čistiace substancie sa získavajú z čisto rastlinných zložiek starostlivou extrakciou s použitím čistej pramenitej vody z hôr rakúskeho regiónu Pfänder, bez chemickej modifikácie.

BIO certifikát

Produkty Planet Pure spĺňajú najvyššie štandardy BIO certifikácie. Na výrobu sa používajú iba prírodné zložky, ktoré pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva, t.z. na ich pestovanie sa nepoužívajú pesticídy, umelé hnojivá ani ďalšie chemické látky, ktoré znehodnocujú pôdu a znečisťujú životné prostredie. Keďže materiály nakupuje Planet Pure priamo od jednotlivých ekofarmárov, vie garantovať ich čistý prírodný pôvod. BIO certifikáciou svojich čistiacich a pracích prostriedkov dosiahla firma Planet Pure unikátny štandard najvyššej kvality.

Ochrana životného prostredia

Produkty Planet Pure sú 100% rozložiteľné. Pracie prostriedky sa dokonca až na 98% rozložia už v priebehu niekoľkých hodín. Týmto spôsobom sa ochraňuje voda a vodné živočíchy nie sú ohrozované toxickými látkami.

Zodpovednosť a férovosť

Veľa zložiek, z ktorých sa vyrábajú produkty Planet Pure, pochádza z rozvojových krajín. Firma venuje veľkú pozornosť podpore malých kooperatív a drobných roľníkov. Priamo v Himalájach v Indii (Shimla) má Planet Pure vlastný podnik na výrobu pracích orechov, kde zamestnáva cca 50 zamestnancov. Ich plat je o 30% vyšší oproti priemeru, aby mali zabezpečené dôstojné podmienky na život. V rakúskom podniku v centrále firmy Planet Pure v Hörbranz zase našli zamestnanie ľudia z marginalizovaných skupín, sociálne znevýhodnení a viacerí ľudia so zdravotným hendikepom.

Ručná výroba

Všade, kde je to možné, sa Planet Pure snaží nahradiť strojovú/pásovú výrobu ručnou prácou, aby sa mohlo vytvoriť viac pracovných miest. Ručná výroba znamená produkty vyrábané s radosťou, láskou a starostlivosťou.

Kvalita a efektívnosť

Čistiace prostriedky Planet Pure penia menej ako bežné čistiace prostriedky, ale majú väčšiu čistiacu silu. Táto voľba bola urobená vo vývoji produktov Planet Pure zámerne, pretože samotné chemické zosilňovače a stabilizátory peny nemajú žiadnu čistiacu silu, iba vyvolávajú dojem, že sú efektívne. Produkty Planet Pure sú efektívne s iba malým množstvom peny, čo okrem iného pomáha šetriť vodu pri oplachovaní.

Čistá energia

Vo výrobnom procese sa používa výlučne iba elektrická energia, ktorá pochádza z vodnej energie. Odpad, ktorý vznikne počas výroby čistiacich a pracích prostriedkov, sa ďalej spracúva na biopalivo.

Vegan

Planet Pure odmieta testovanie na zvieratách (testovanie prebieha iba na ľudských dobrovoľníkoch) a pre svoje produkty nepoužíva žiadne zložky živočíšneho pôvodu.

Zdravie

Vďaka špeciálnym receptúram sú produkty Planet Pure priateľské k našej pokožke, nespôsobujú podráždenie ani kožné alergie, ktoré sú časté u chemických čistiacich prostriedkov. Keďže výrobky neobsahujú žiadne toxické chemikálie, sú úľavou aj pre citlivú detskú pokožku.

Aromaterapia

Príjemné vône pracím a čistiacim prostriedkom Planet Pure dodávajú prírodné esenciálne oleje, ktoré poskytujú zdravotný “bonus” vo forme aromaterapie.

Ocenenia

Pre svoj zodpovedný prístup k životnému prostrediu, udržateľnosť a sociálne aspekty výroby pracích a čistiacich prostriedkov získala značka Planet Pure viacero prestížnych ocenení, najnovšie cenu Energy Globe Austria 2014.

V predajniach Biopark nájdete aktuálne tieto produkty značky Planet Pure:

Na pranie

 • BIO tekutý prací prostriedok hypoalergénny (1,55 l)
 • BIO tekutý prací prostriedok “baby” (1,55 l)
 • BIO tekutý prací prostriedok levanduľový (1,55 l)
 • BIO pracie orechy (350 g)
 • Prírodná aviváž “baby” (1 l)
 • Prírodná aviváž hypoalergénna (1 l)
 • Prírodná aviváž levanduľa (1 l)
 • BIO prostriedok na odstraňovanie škvŕn (50 ml)

Na upratovanie

 • BIO prostriedok na riad citrón a šalvia (510 ml)
 • BIO prostriedok na riad pomaranč a rozmarín (510 ml)
 • BIO prostriedok na odmastňovanie (510 ml)
 • BIO prostriedok na odvápňovanie (510 ml)
 • Univerzálna čistiaca pasta (300 g)
 • BIO prostriedok na čistenie drevených povrchov (510 ml)
 • BIO prostriedok na čistenie skla (510 ml)
 • BIO prostriedok na kúpeľne (510 ml)
 • BIO prostriedok na čistenie WC (750 ml)
 • BIO prostriedok na čistenie podláh (510 ml)
 • Univerzálny čistiaci prostriedok (510 ml)

Viac informácií o značke a produktoch Planet Pure nájdete na webstránke www.planetpure.com