Nové vegánske čokolády

Ochutnali ste už novinky od známych výrobcov BIO (organických) a FairTrade čokolád Zotter a Vivani? Výborné nové bezlaktózové vegánske čokolády nájdete vo všetkých obchodoch Biopark aj v našom internetovom obchode.

Novú radu vegánskych čokolád pod názvom “iChoc” ponúka značka Vivani:

Čokoládovňa Zotter namiešala lahodnú zmes z nepraženého kakaa a superpotravín acai, chlorella, maca, matcha, reishi “Labooko Superfood medium raw“; nielen pre vegánskych čokoholikov pripravila Labooko Belize s 82%-ným podielom kakaa; a nielen pre deti začala vyrábať aj bezlaktózové vegánske čokoládové lízatko s kokosom “Lollytop Kokosaffe“.

O značke Zotter
Momentálne existuje viac ako 150 druhov čokolád značky Zotter, medzi nimi aj Labooko a Lollytop, ktoré ponúka Biopark. Čokoláda, ktorá sa dá nazvať aj „bláznivou čokoládou so srdcom“, sa vyrába výhradne ručne, z prvotriednych surovín v BIO kvalite, z kakaových bôbov pochádzajúcich zo spravodlivého obchodu (Fair Trade).
Josef Zotter, štajerský výrobca čokolády, spôsobil hotovú revolúciu vo výrobe čokolády. Skúsenosti získané vďaka pôvodnej profesii šéfkuchára (v prestížnych londýnskych a parížskych reštauráciách) využil pri tvorbe netradičných a odvážnych chuťových kombinácií: “konope a mocca”, “kávové slivky so slaninovým chrumkavým obalom” alebo “citrón a polenta”. Žiadne umelé látky, dochucovadlá, chemické a konzervačné prísady, farbivá a iné tradične pridávané čokoládové ingrediencie. Do čokolády sa dostanú len suroviny tej najvyššej kvality. Zotter sa môže pýšiť aj dokonale zvládnutým konceptom “transparentnej prevádzky”, ktorá je každú sobotu otvorená pre každého milovníka čokolády. Niekoľko zásad, ktoré sú súčasťou podnikateľského modelu čokoládovne Zotter:

 • Pri výrobe čokolády sa používa “zelená” energia z obnoviteľných zdrojov – napr. aj z kakaových škrupín;
 • Zamestnanci čokoládovne dostávajú zdravé jedlo z ekologického poľnohospodárstva, prevažne vypestovaného v Rakúsku;
 • Každý obal čokolády je súčasne umeleckým dielom, ktorý spĺňa aj ekologické štandardy – obalový materiál je vyrobený z certifikovaného papiera, ktorý bol vyrobený z FSC certifikovaného dreva, čiže procesom ohľaduplným k životnému prostrediu;
 • Vo firme sa používajú elektromobily;
 • “Kakao namiesto chudoby” je rozvojový projekt realizovaný v spolupráci s troma poľnohospodárskymi družstvami z Nikaraguy.

Čokolády Zotter si môžete kúpiť okrem všetkých kamenných obchodov Biopark aj v našom e-shope.

O značke Vivani
Čokolády značky Vivani sú vyrábané nemeckou rodinnou firmou Ludwiga Weinricha, ktorá sa venuje tomuto remeslu už dlhšie ako jedno storočie. Tradícia a skúsenosť spolu s najlepšími surovinami, moderným vybavením a starostlivou kontrolou sú zárukou vysokej kvality. Vivani je v súčasnej dobe najpredávanejšou značkou BIO čokolády na nemeckom trhu.
Čím sa Vivani líši od bežných čokolád:

 • Všetky suroviny pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva (t.j. sú BIO), výrobky neobsahujú žiadne geneticky modifikované zložky.
 • Sú použité vybrané druhy kakaových bôbov špičkovej kvality a namiešané v ideálnom pomere.
 • Čokolády sú sladené prírodným trstinovým cukrom, ktorý obsahuje trstinovú melasu.
 • Všetky ďalšie zložky sú prírodného pôvodu a vysokej kvality. Ako aróma je napríklad používaná Bourbon vanilka, ktorá vyniká prirodzene vysokým obsahom vonných látok.
 • Úmyselne nie je použitý sójový lecitín (pozn.: Sójový lecitín sa vyskytuje iba v mliečnej čokoláde na varenie a v tyčinke ESPRESSO.).
 • Suroviny a čokoládová hmota sú spracovávané tradičným spôsobom – dlhé mletie, dlhé konšovanie.
 • Veľký dôraz je kladený na kontrolu kvality surovín i výrobkov.

Čokolády Vivani si môžete kúpiť okrem všetkých kamenných obchodov Biopark aj v našom e-shope.

Všetky starostlivo vybrané kvalitné BIO čokolády v našej ponuke:
http://eshop.biopark.sk/potraviny/cokolada

Súvisiace odkazy:

*** Biopark je sieť deviatich obchodov v Bratislave, Galante, Košiciach a Žiline. Vybrané produkty ponúkame i v rámci internetového obchodu. Náš sortiment tvoria BIOpotraviny, prírodné výživové doplnky, BIOkozmetika a hygiena, EKOlogické čistiace prostriedky, a knihy. V troch bratislavských prevádzkach je naša ponuka rozšírená aj o ZDRAVÉ deli. Našimi zásadami sú nakupovať zodpovedne voči svojmu zdraviu, férovo voči farmárom a výrobcom, a ohľaduplne voči našej planéte a budúcim generáciám. Tešíme sa, že máme uvedomelých zákazníkov!
Sledujte nás na Facebooku: https://www.facebook.com/Biopark.sk