Zmrzlinové osvieženie počas horúcich letných dní môže mať aj takúto zdravú podobu: dezert sme pripravili z kvalitných BIO ingrediencií bez lepku, bez laktózy a bez akýchkoľvek živočíšnych produktov. Netradičnú chuť dodáva zmrzline nielen zelený čaj matcha, ale aj chutný kokosovo-kešu-sezamový nádych.

Domáca “Matcha zmrzlina”

BEZ LEPKU, BEZ LAKTÓZY, VEGÁNSKE

Ingrediencie:
1 šálka kešu orechov (plus voda a soľ na namáčanie)
1 plechovka (400 ml) kokosového mlieka
2 PL sladkej zmesi Matcha (môžeme nahradiť 2 ČL matcha zeleného čaju a 3 PL agáve)
2 PL pasty Tahini
2 PL sirupu agáve (resp. podľa chuti)
½ ČL vanilky
štipka soli
70g ryžovej čokolády na varenie

Postup:

  1. V miske s vlažnou alebo mierne teplou vodou rozpustíme ½ lyžičky morskej alebo Himalájskej soli. Vložíme kešu orechy a necháme ich namočené a prikryté utierkou. Po dvoch hodinách orechy prepláchneme a vodu odcedíme.
  2. V mixéri rozmixujeme dohladka všetky ingrediencie okrem čokolády. Zmes dáme do nádoby a uložíme do mrazničky. Ak nemáme zmrzlinovač, každú polhodinku premiešame.
  3. Z čokolády na varenie vyrobíme stružlinky, ktoré primiešame do zmrzliny po prvej hodine jej pobytu v mrazničke. Naďalej miešame každých zrhuba 30 minút, kým zmrzlina celkom nestuhne – hotová je za cca 3 hodiny.

Všetky suroviny (samozrejme v BIO kvalite) na prípravu tohto dezertu nájdete v obchodoch Biopark (http://biopark.sk/kde-nas-najdete/) a v našom e-shope (http://eshop.biopark.sk).

Ďalšie recepty pre Váš zdravší a zelenší život:

*** Biopark je sieť deviatich obchodov v Bratislave, Galante, Košiciach a Žiline. Vybrané produkty ponúkame i v rámci internetového obchodu. Náš sortiment tvoria BIOpotraviny, prírodné výživové doplnky, BIOkozmetika a hygiena, EKOlogické čistiace prostriedky, a knihy. V troch bratislavských prevádzkach je naša ponuka rozšírená aj o ZDRAVÉ deli. Našimi zásadami sú nakupovať zodpovedne voči svojmu zdraviu, férovo voči farmárom a výrobcom, a ohľaduplne voči našej planéte a budúcim generáciám. Tešíme sa, že máme uvedomelých zákazníkov!

Sledujte nás na Facebooku: https://www.facebook.com/Biopark.sk