Aj káva, ak sa pije v rozumnej miere, môže mať pozitívny vplyv na náš organizmus – môže prispieť k zvýšenej oxidácii tukov, zvýšiť fyzický a mentálny výkon, zrýchliť metabolizmus. BIO (organická) káva je pestovaná bez pesticídov, herbicídov a iných chemikálií. Pri jej spracovaní sa dbá na minimalizáciu vzniku nebezpečných mykotoxínov. V našom recepte sme BIO kávu Kaffa obohatili o zdravý kokosový tuk a kvalitné maslo z BIOmlieka – od kráv, pasúcich sa na lúkach, ktoré je bohaté na mastnú kyselinu CLA. Špecifickú chuť a ďalšie zdravotné benefity tomuto výnimočnému nápoju dodávajú aj surové kakao a škorica. Ak je pre Vás táto sýta káva prvým jedlom dňa, resp. „raňajkami“, nezabudnite pred ňou vypiť pohár čistej vody. Maslová moka zasýti na 2-3 hodiny a naštartuje Váš metabolizmus na celý deň.

Potrebujeme:
Moka kávovar (veľkosť 3/kapacita 15g kávy – na dve porcie)
Ručný šľahač na mlieko

Ingrediencie:
15g kávy Kaffa
2 PL panenského kokosového oleja
2 PL kvalitného masla (čerstvé „grass-fed“ maslo značky BIO Wiesenmilch nájdete vo všetkých obchodoch Biopark: http://biopark.sk/kde-nas-najdete/)
1 ČL surového kakaa (alebo 1 kocka čokolády aspoň 90%)
1/2 KL Ceylónskej škorice
– podľa chuti môžeme pridať aj vanilku
– uvedené množštvá postačia na prípravu jednej porcie

Postup:
Uvaríme kávu v Moka kávovare.
Do šálky (200-300ml) dáme všetky ingrediencie a zalejeme s cca 1/2 horúcej kávy.
Ručným šľahačom zmes ingrediencií a kávy rozmixujeme aby sa spojili. Podľa chuti môžeme mixovať dlhšie aby sme vytvorili penu.

*** Biopark je sieť BIOobchodov, ktorých sortiment tvoria BIOpotraviny, prírodné výživové doplnky, BIOkozmetika a hygiena, EKOlogické čistiace prostriedky, a knihy. Vo vybraných prevádzkach je naša ponuka rozšírená aj o ZDRAVÉ deli. Našimi zásadami sú nakupovať zodpovedne voči zdraviu, férovo voči farmárom a výrobcom, a ohľaduplne voči našej planéte a budúcim generáciám. Tešíme sa, že máme uvedomelých zákazníkov!

Sledujte nás na Facebooku: https://www.facebook.com/Biopark.sk