Himalájska soľ Bio King

Takzvaná “Himalájska” soľ vznikla vysychaním pramora pozdĺž úpätí Himalájí pred približne 250 až 540 miliónmi rokov. Je uložená v hĺbke 400 – 600 metrov a je preto chránená pred akýmkoľvek súčasným znečistením životného prostredia. Je bez nečistôt, ktoré sa nachádzajú v dnešných moriach, a veľmi bohatá na minerálne látky.

Himalájska soľ značky Bio King, ktorú ponúkame v Bioparku, je úplne prirodzená – nerafinovaná, bez bielenia, bez chemických protihrudkovacích látok. Spĺňa všetky zákonné kritériá a Codex Alimentarius. Táto soľ pochádza z tradičnej soľnej bane bez detskej práce. Každý jeden kus je viackrát ručne umytý a sušený na slnku pred ďalším spracovaním a frézovaním.

Himalájska soľ má pestré využitie nielen v kychyni – do varenia, na dochutenie hotových jedál, ako prímes do korenín – ale aj ako soľ do kúpeľa, ako peeling, je vhodná aj ako ústna voda na kloktanie a umývanie zubov.

Vo všetkých obchodoch Biopark (http://biopark.sk/kde-nas-najdete/) aj v našom internetovom obchode nájdete viacero druhov kvalitnej Himalájskej soli – mletú, granulovanú, bylinkovú, s korením: http://eshop.biopark.sk/potraviny/sol

O značke Bio King
Za značkou BioKing stojí rodinná firma tirolského “biopioniera” Engelberta Perlingera, ktorý v oblasti biopotravín pôsobí už od roku 1974. Ohľaduplné spracovávanie a distribúcia kvalitných BIOpotravín sa pre Engelberta Perlingera stalo životným poslaním potom, čo sa mu zásadnou zmenou životného štýlu podarilo prekonať vážnu chorobu, spôsobenú najmä nezdravými stravovacími návykmi. Tridsaťročná prax mu potvrdila, že vysokú kvalitu potravín im vedia zaručiť jedine podmienky ekologického poľnohospodárstva, šetrné zaobchádzanie a produkcia v malých množstvách. Značka BioKing v súčasnosti ponúka viac ako 240 produktov v prvotriednej BIO kvalite, ktoré distribuuje prevažne v krajinách Európskej únie.
Produkty značky BioKing, ktoré ponúkame v Bioparku: http://eshop.biopark.sk/bio-king

*** Biopark je slovenská sieť deviatich BIOobchodov, ktorých sortiment tvoria BIOpotraviny, prírodné výživové doplnky, BIOkozmetika a hygiena, EKOlogické čistiace prostriedky, a knihy. Vo vybraných prevádzkach je naša ponuka rozšírená aj o ZDRAVÉ deli. Našimi zásadami sú nakupovať zodpovedne voči zdraviu, férovo voči farmárom a výrobcom, a ohľaduplne voči našej planéte a budúcim generáciám. Tešíme sa, že máme uvedomelých zákazníkov!
Sledujte nás na Facebooku: https://www.facebook.com/Biopark.sk
Sledujte nás na Instagrame: @bioparksk
Hashtag: #bioparksk