Halloweensky RAW dip

V rámci série “Obrázky na zjedenie” Vám ponúkame jednoduchý recept na veselé RAW, bezlepkové, bezlaktózové, vegánske tekvicové jedlo, do ktorého sa aj Vaše deti určite zamilujú. Všetky suroviny na prípravu podľa tohto receptu v BIO kvalite nájdete v obchodoch Biopark (http://biopark.sk/kde-nas-najdete/).

Potrebujete:
Na dip
1 maslovú tekvicu
1 tekvicu Hokkaido
½ ČL čerstvého zázvoru
šťavu z ½ veľkého citróna
2 PL pasty Tahini
¼ šálku vody
štipku Himalájskej soli
malú štipku čierneho korenia
Na “paličky”/vlasy
mrkvu
stonkový zeler
kaleráb

Postup:
Tekvicu hokkaido na vrchu odkrojíme, vydlabeme a s fixkou jej nakreslíme tvár. Dužinu nakrájame na kocky. Aj dužinu maslovej tekvice nakrájame na kocky. Všetky ingrediencie na dip rozmixujeme v mixéri a zmesou naplníme vydlabanú tekvicu Hokkaido. Mrkvu, stonkový zeler a kaleráb očistíme a nakrájame na “paličky”, z ktorých vytvoríme tekvičke pestré vlasy. Zeleninové paličky s tekvicovým dipom sú vhodnou zdravou desiatou, olovrantom alebo párty jedlom pre deti.

Ďalšie chutné a zdravé “Obrázky na zjedenie” pre Vaše ratolesti nájdete na našej facebookovej stránke: https://www.facebook.com/Biopark.sk

*** Biopark je sieť BIOobchodov, ktorých sortiment tvoria BIOpotraviny, prírodné výživové doplnky, BIOkozmetika a hygiena, EKOlogické čistiace prostriedky, a knihy. V troch bratislavských prevádzkach je naša ponuka rozšírená aj o ZDRAVÉ deli. Našimi zásadami sú nakupovať zodpovedne voči zdraviu, férovo voči farmárom a výrobcom, a ohľaduplne voči našej planéte a budúcim generáciám. Tešíme sa, že máme uvedomelých zákazníkov!