Čaje Numi

Vo všetkých obchodoch Biopark si môžete kúpiť jedinečné čaje Numi. V našej ponuke sú: biely čaj s ružou, biely čaj s pomarančom a korením, zlatý Chai, čierny čaj Breakfast Blend, čierny vanilkový čaj bez kofeínu, marocká mäta, kamilkový čaj s citrónom, zelený čaj “Gunpowder Green”, zelený čaj s jasmínom, zelený čaj s maté a citrónom, niekoľko druhov luxusných kvitnúcich čajov aj originálne zeleninové čaje. Viac informácií o produktoch Numi, ktoré “prebúdzajú chuť a inšpirujú dušu”, si prečíťajte v našom článku.

Oslava čistých čajov

Značka Numi (Numi Organic Tea) ponúka čistý pôžitok z pitia naozajstného čaju bez akýchkoľvek chemických prísad, aróm, farbív a dochucovadiel. Obsah čajov tvoria výhradne najkvalitnejšie čajové lístky s prímesou kvetov a bylín v 100% BIO kvalite. Čajové sáčky obsahujú celé lístky, nie iba zvyšky čaju alebo drte ako tomu býva u iných značiek. Okrem klasických sáčkových čajov začala spoločnosť Numi Organic Tea ako prvá na svete predávať aj luxusnú špecialitu: kvitnúce čaje. Čaje Numi sú certifikované ako BIO (organické), Fair Trade, Košer a Hallal.

Úcta k ľuďom a planéte

Spoločnosť, ktorú založili brat a sestra Ahmed a Reem Rahim v roku 1999 v Oaklande v Kalifornii, prostredníctvom premyslenej voľby zdrojov, výroby a balenia prejavuje úctu k ľuďom a minimalizuje dopad na životné prostredie.

Na výrobu čajov Numi sa používajú čajové lístky a ingrediencie zo záhrad farmárov, ktorí platia zamestnancom spravodlivé mzdy (certifikát Fair Trade). Zisky z čajových záhrad sa používajú na stavbu nových ciest, na školy, lekárske vybavenie a personál, na variče, na školské štipendiá, príspevky v materstve a podobne. Keďže všetky čaje aj ďalšie ingrediencie sa pestujú a spracúvajú podľa prísnych pravidiel ekologického poľnohospodárstva (certifikát BIO), pestovanie a výroba neohrozujú zdravie farmárov a ich zamestnancov, ani zdravie tých, ktorí čaje konzumujú, a sú ohľaduplné k našej planéte.

Na obaly sáčkov sa používa 100% rozložiteľný papier, krabičky sú z 85% vyrobené z recyklovaného odpadu, potlačené sú sójovým atramentom a sú bez nepotrebnej baliacej fólie. Firma spolupracuje iba s partnermi, ktorí znižujú a kompenzujú emisie oxidu uhličitého. Za prínos životnému prostrediu získala firma Numi Organic Tea v roku 2006 ocenenie Wrap of the Year organizácie Waste Reduction Awards Program.

Súvisiace odkazy:

  • Viac o značke Numi sa dozviete na stránke http://numitea.com
  • Čaje Numi si môžete kúpiť aj prostredníctvom nášho e-shopu: tu.